Únor 2018

Život si nemůžeme vybrat. Možná.

8. února 2018 v 10:47 | Franklin |  Téma Týdne
Nejsem zrovna nějaká super-umělecká duše, i když bych za to byl fakt rád, takže bohužel nenapíšu žádnej cool příběh. Místo toho budu zase vařit z vody. Enjoy.
V našem životě jsou prostě věci, co neovlivníme. Třeba to, že nejsem tak dobej na umění a takový věci, přestože je to takový moje přání. Ale něco takovýho máme všichni, že jo. Ale jde o to, že tyhle vlastnosti neutváří náš život, ale nás. Což znamená, že nemůžeme změnit sebe. Ale co náš život? To samozřejmě můžeme. Jako hele, máme nějakou základní životní formu, kterou udává naše osobnost. A co když se nám nelíbí? Třeba se nám líbí život někoho jinýho, nebo nám prostě ten náš nestačí. Tak se ten svůj pokusíme změnit, začneme si hrát na něco, co nejsme. Buď kvůli nespokojensoti, nebo kvůli touze po pozornosti. Dneska dost lidí dělá to, že si vymyslí nějaký závažný problémy, třeba mentální poruchu nebo tak. Jsem v depresi, jsem psychopat, sociopat, blablabla zabiju se. Tím rozhodně nechci říct, že takovej nikdo v reálu není. A tihle lidi jejich situaci ještě zhoršujou tím, že od nich odvádí pozornost a soustřeďujou ji na sebe. A dostkrát to i funguje.
Můžete teda změnit svůj život? No, vlastně jo, ale sebe nikdy nezměníte. Časem vás to přestane bavit, řekl bych. Když ne, přestane to bavit lidi kolem vás. Dělat ze sebe něco, co nejste většinou nevyjde. A jsou lidi, který si tím získáte, opravdu vaši přátelé? Vaši ne, jenom vaší uměle vytvořené persony. Děsně morální článek tohleto. Franklin out.